• Projekt Kamarát na diaľku na Pribinke

• Na Pribinke sme v školskom roku 2021/2022 v ôsmych ročníkoch zrealizovali projekt s názvom Kamarát na diaľu. Vzhľadom na úspechy dosiahnuté v tomto projekte, pokračujeme v ňom aj v školskom roku 2022/2023.

Ide o medzinárodný projekt, ktorý presahuje hranice Slovenska, ba dokonca Európy. Našimi partnerskými školami, s ktorými udržiavame písomný kontakt, sú Prairie View School, Christal Lake Rd, Beaver Dam, Wiskonsin, USA a Atlanta Community School  Michigan, USA. Žiaci si tak, ako aj minulý rok, píšu listy formou e-mailov. Tentokrát sme na spoluprácu vybrali šieste ročníky, preto témy prispôsobujeme preberaným konverzačným témam v tomto ročníku. Osvedčilo sa nám, ak sa na výbere tém podieľajú aj samotní žiaci.

V mesiaci september sme si úspešne vymenili prvý list. Bol zameraný na spoznávanie sa, informácie o sebe a o svojich záujmoch. V mesiaci október prebehla výmena druhého listu na tému Môj deň a zaslanie pohľadníc klasickou poštou. Na rozdiel od minulého roka sme tento rok naplánovali okrem výmeny listov aj iné aktivity. V mesiaci november sme zaslali projektové práce na tému My life in pictures. V decembri sme si okrem listu na tému Vianoc vymenili vzorky euromincí a dolárov.

Spoluprácu so školami hodnotíme vysoko pozitívne. Sme presvedčení o tom, že v dnešnej dobe krátkych správ a rýchleho životného štýlu má písanie listov stále svoje opodstatnenie.

Cieľmi projektu je preto rozvíjať pisateľské zručnosti žiakov, spoznávať kultúru anglicky hovoriacej krajiny, no v neposlednom rade ide v projekte o rozširovanie slovnej zásoby v anglickom jazyku. Veríme, že aj tento školský rok sa nám podarí tieto ciele naplniť.