• Nový projekt eTwinning na Pribinke

Základná škola Pribinova sa zapojila do eTwinning projektu s názvom Zelená myseľ, ktorý bude trvať od novembra 2023 do marca 2023 s vybranými žiakmi z 9.b triedy.

Deti sa budú zúčastňovať tvorby  videí, obrázkov, animácií a textov. V rámci celého projektu bude prebiehať aj videohovor so zúčastnenými školami v zahraničí- Grécko, Slovinsko, Taliansko. Projekt je zameraný na poznávanie rôznych kultúr, zdieľanie zvyklostí, rozvíjanie komunikačných zručností, ekologické aktivity a spoluprácu zapojených škôl, tvorbu výstupov v rôznych IT programoch. Komunikačným jazykom je angličtina.

Plán aktivít projektu Zelená myseľ

eko témy : Uhlíková stopa/chránené živočíchy a rastliny v mojej krajine/dekoratívne predmety z prírodných materiálov, život včiel, dôležitosť vody, elektroodpad, stromy v okolí mojej školy, prírodné zdroje v mojej krajine, prírodné krásy mojej krajiny, vzácne zvieracie druhy patriace do školského regiónu a krajiny

• Každá škola bude skúmať 2 ekologické témy vrátane outdoorového výskumu a vyučovacie hodiny budú prebiehať vonku.

november

• Získame rodičovské povolenia.
          • Uskutočníme predprojektový prieskum.
          • Študenti vytvoria Avatarov.
          • Natočíme sa videá zúčastnených škôl.

december

• Školy si vyberú z ekologických tém
          • Každá škola bude skúmať a odovzdávať na twinspace výsledky svojho prieskumu. Štúdium vybraných ekotém bude možný z internetu, kníh a z outdoorového výskumu (spoločná práca).
          • Informácie zozbierané o témach budú zdieľané prostredníctvom online stretnutia.

január

február

• Vytvoríme logo projektu.
          • Vytvoríme príbeh na pokračovanie  (spoločná práca). Každá škola sa bude striedať v písaní niekoľkých odsekov o ekologickej aktivite v škole.

marec

• Vyučovacie hodiny budú prebiehať vonku
          • Na konci projektu sa uskutoční záverečný prieskum