• Aktuálne informácie

• Školské výmenné partnerstvo Erasmus + v Rumunsku

V dňoch 27.3.2022 – 2.4.2022 vycestujú žiaci našej školy v rámci projektu Erasmus+  na mobilitu do partnerskej školy Deutsche Teoretische Lyzeum „Johann Ettinger“ v rumunskom meste Satu Mare.

Mobility sa zúčastnia šiesti žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka – Melany Kéryová (7.A), Dominika Filová (7.A), Henrieta Halúzová, Sofia Horniaková, Dávid Holub (8.A) a René Hitka (8.B), v sprievode Ing. Miriam Bezuškovej a Mgr. Marianny Vavrovej. Úlohou účastníkov bude prezentovať v anglickom jazyku slovenské veľkonočné zvyky a tradície.  Partnerská škola zároveň pripravila pre žiakov bohatý program, preto dúfame, že sa vrátime plní nezabudnuteľných zážitkov a skúseností. Držte nám palce!

Mgr. Marianna Vavrová

Školské výmenné partnerstvo Erasmus + v Litve

Erasmus+ KA2 umožňuje mobilitu žiakov v rámci  partnerských krajín, a to  Slovenska, Litvy, Turecka, Rumunska a Grécka.

Dňa 26. 2. 2022 – 6. 3. 2022 sa uskutoční školské výmenné partnerstvo Erasmus + v Litve. Na túto mobilitu vycestujú vybraní žiaci ôsmych a deviatych ročníkov – Viktória Hitková (9.A), Nina Bednárová (9.B), Diana Masárová (9.B),Simona Jonisová (8.A) a Jakub Povoda (8.B). Vzhľadom na nepriaznivý vývoj pandemickej situácie, všetci vybraní žiaci musia byť zaočkovaní. Pri výbere žiakov sa zohľadnili aj ďalšie kritériá, ktorými sú  úroveň znalosti anglického jazyka, prezentačné schopnosti žiaka, ako i  ochota vycestovať. So žiakmi vycestujú dvaja pedagogickí zamestnanci –  p. uč. Čásarová a p. uč. Vavrová. Žiaci sa na mobilite odprezentujú krátkou divadelnou scénkou.

Veríme, že pobyt v partnerskej krajine bude prínosný pre všetky zúčastnené strany. Žiakom i pedagógom želáme príjemný pobyt a šťastný návrat domov.