• Slávnostné otvorenie školského roka v Otvorených školách

• 18.09.2023 15:00
      • Slávnostné otvorenie školského roka v Otvorených školách
      •    Školský rok 2023/2024 sa v našej škole bude opäť niesť v znamení programu Otvorené školy. V stredu 13.9.2023 sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia programu a navštívili sme sídlo OŠ v Bratislave.

Pani učiteľky  Zuzana Šišovská a Sylvia Halgašová, sa spolu s členkami školského parlamentu Ninou Valachovou a Sofiou Lukačkovou oboznámili s kritériami a harmonogramom úloh, ktoré na nás čakajú. Dochádza k veľkej zmene – workshopy so žiakmi už nebudú viesť dobrovoľníci, ale učitelia po špeciálnom zaškolení.

Na okrúhly stôl, počas ktorého sa diskutovalo na tému  Načo nám je participácia? Načo nám je sociálne a finančné vzdelávanie, boli pozvaní aj externí hostia (online hostia z Holandska a Srbska). Počas živej diskusie sme si vymenili názory a skúsenosti s odborníkmi na tému participácie, sociálneho a finančného vzdelávania.

Spoločne sme si zahrali  a vyskúšali finálnu verziu stolovej hry AflaGame, ktorú OŠ otestovali v našej ZŠ na konci minulého školského roka. Hra je zameraná na pojmy z finančnej gramotnosti, ale aj zvládanie reálnych situácií zo sociálneho a finančného prostredia.

Dúfame, že ste pripravení na nové výzvy, ktoré nám nový školský rok v OTVORENÝCH ŠKOLÁCH  prinesie J

PaedDr. Sylvia Halgašová

koordinátorka programu OŠ