• Organizácia ŠKD

• Vážení rodičia,

organizácia a prevádzka ŠKD a odchodu žiakov 1.- 4. ročníkov  je od 10.10. 2022 nasledovná:

Príchod do školy:

Príchod žiakov do  ŠKD je možný od 6:45 h do hlavnej budovy. Tam si ich prevezmú vychovávateľky.

Žiaci, ktorí nenavštevujú ŠKD, čakajú vo vestibule do 7:45 h (aj žiaci vedľajšej budovy). Vchod do vedľajšej (novej) budovy je otvorený až od 7:45 h.

Odchod zo školy:

Deti si môže vyzdvihnúť zákonný zástupca len pri hlavnom vchode budovy po vyučovaní – ak dieťa nenavštevuje ŠKD.

Ak Vaše dieťa chodí na obed  a nechodí do ŠKD,   prosíme, aby ste vzali na vedomie, že odchod sa predĺži o cca 20 minút. Dieťa Vám odovzdá pani vychovávateľka po odobedovaní všetkých detí z danej triedy.

Ak deti navštevujú  ŠKD, zákonný zástupca si ich môže  prevziať v nasledovných časoch: o  13.00 h, 14.00 h, 14.30 h, 15.00 h, 15.30 h, 16.00 h, 16.30 h a 17.00 h.

Deti musia mať napísané v slovníčkoch čas vyzdvihnutia, ak je iný ako je uvedené  v zápisnom lístku.

Vychovávateľky deti odovzdajú v uvedenom čase. Individuálna dohoda s vychovávateľkou  vo výnimočných situáciach je možná.

Zároveň žiadame rodičov, aby neposielali zmeny odchodov detí vychovávateľkám do Edupage. Z organizačných dôvodov nie je možné na tieto správy počas činnosti v ŠKD reagovať.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

• Rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame Vás na Plenárne zasadnutie rodičovského združenia, ktoré sa uskutoční dňa 4. októbra 2022 (utorok) o 15.00 h v telocvični školy. Následne po ukončení Plenárneho rodičovského združenia sa uskutočnia triedne schôdzky do 17.00 h.

Tešíme sa na stretnutie!

• Európsky deň jazykov na Pribinke

•    Dobrý deň!.. Hello!.. Guten Tag!.. Zdravstvuj!.. Buongiorno!.... Konnichiwa!..

Za Európsky deň jazykov je vyhlásený 26. september, ktorý si pripomíname aj v našej škole.

26.9.2022 sa telocvičňa zmenila na multilinguálnu miestnosť. Žiaci z najvyšších ročníkov si pripravili zaujímavé a zábavné jazykové aktivity, do ktorých sa zapojila celá škola.  Jazykové stánky boli zamerané predovšetkým na jazyky, ktoré sa žiaci majú možnosť učiť v našej škole- teda anglický, nemecký a ruský jazyk. Okrem nich si žiaci vybrali aj iné, napríklad taliansky či japonský. Žiaci si mohli otestovať vedomosti z nemčiny   a angličtiny, zahrať si pexeso s  kartičkami európskych vlajok, vyskúšať si ruské jazykové hry.  Tiež si mohli precvičiť české jazykolamy, vyskladať meno z japonskej abecedy, či sa naučiť talianske slovíčka.

Aj keď vždy bude pre nás najkrajším jazykom rodná slovenčina, odkazom tejto výnimočnej školskej akcie je, že cudzie jazyky nám ponúkajú nové možnosti poznania, zábavy a vzdelávania.

Ďakujeme všetkým organizátorom akcie, hlavne učiteľom cudzích jazykov a žiakom, ktorí si pripravilli zaujímavé stánky s pútavými aktivitami.

Veríme, že aj toto podujatie prispelo k zvýšeniu motivácie žiakov k vyučovaniu cudzích jazykov a tešíme sa na ďalší ročník.

• Mladý záchranár aj na našej škole

V rámci projektu Malý záchranár /The Little Rescuer/ bolo na Základnej škole, Pribinova 1 v  Zlatých Moravciach do  hodnotenia vzdelávacej hry celkovo 87 žiakov a to  od 3. do 7. ročníka.

Zapojení žiaci hodnotili vzdelávaciu hru, ktorá bola zameraná na poskytovanie prvej pomoci.  Otázky v hre boli zamerané nielen teoreticky, ale i prakticky a to najmä na postup, ktoré zdravotné pomôcky z autolekárničky je potrebné použiť pri ošetrení konkrétneho zranenia. Výsledkom testovania bolo hodnotenie grafickej stránky, jednotlivých animácií, postavičiek a prostredia (rodinný dom), ako i samotný herný žáner.

Za ústretové vyjadrenie, ako i možnosť testovania hry, a získanie reálnych reakcií od žiakov ďakujeme vedeniu základnej školy p. riaditeľke Mgr. Lenke Herdovej, ako i zapojeným pedagógom Mgr. Mariane Sečkárovej a Mgr.Tomášoví Herdovi a v neposlednom rade i samotným žiakom.

Marián Hosťovecký

projekt bol reaklizovaný v našej škole v mesiacoch január - 2020

• Biela pastelka

• Piatok 23. 9. 2022 bol hlavným zbierkovým dňom verejnej zbierky Biela pastelka. Aj v našej škole  dobrovoľníčky rozdávali  biele pastelky darcom, ktorým nie je osud ľudí so zrakovým postihnutím ľahostajný.

Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje od roku 2002 Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Lásku na prvý pohľad vnímajú nevidiaci a slabozrakí dotykom, sluchom či nádychom.

Všetkým, ktorí im pri tom v piatok pomohli, ĎAKUJEME!!!

• Európsky týždeň športu 2022 na Pribinke

• 27. - 30. september 2022

UTOROK, STREDA, ŠTVRTOK, PIATOK

• otvorený športový areál a multifunkčné ihrisko od 7:20 do 7:55
            • v prípade nepriaznivého počasia budú športové aktivity v tomto čase v telocvični,
            • len v UTOROK – lukostreľba
            • možnosť hrať športové hry ( futbal, basketbal a florball ),
            • na atletickej dráhe ( frekvenčný rebrík, guma, ringo, tenis, bedminton..)
            • dolná chodba pri telocvični – stolnotenisový stôl od 7:30

STREDA

VEĽKÁ PRESTÁVKA – o 10:35 stretnutie atlétov v respíriu hl. budovy.

2 atléti z každej triedy.  „ KVETINOVÁ ŠTAFETA“

Prví štartujú žiaci 1. stupňa – štart na atletickej dráhe, cieľ pred budovou školy.

200m / 100+100m

Druhí štartujú žiaci 2. stupňa „ NOVINOVÁ ŠTAFETA“

• štart  na atletickej dráhe 2 x kolo ( 1x 200m + 1x 200m ) s cieľom pred budovou školy.

Povzbudzovanie pred budovou školy.

ŠTVRTOK - TANCUJ v RYTME

2. stupeň : tancujeme od rána od 7:20 v telocvični do 7:55

Prvá prestávka 8:45 – 8:50

Druhá prestávka 9:40 – 9:50

1. stupeň : začína v rytme tanca počas veľkej prestávky

PIATOK – športové hry podľa vlastného výberu - súťaž medzi triedami v ročníku.

1. vyučovacia hodina  :  príprava na zápasy

2. vyučovacia hodina  : 7 ročník

3. vyučovacia hodina  : 8. ročník

4. vyučovacia hodina  : 6. ročník