• Rovesnícke učenie biológie
          • Rovesnícke učenie biológie

          • V rámci hodín biológie sa siedmaci učili o potravinovej pyramíde. Pripravili si krásne plagáty, a tak bola škoda nevyužiť ich prípravu pre rovesnícke učenie. Dohodli sme si rovesnícke učenie s prvákmi.

            Siedmaci si pre nich pripravili okrem teoretických poznatkov aj aktivity, ktoré im zábavnou formou pomohli pochopiť princípy vyváženej stravy. Prváci roztrieďovali potraviny do jednotlivých poschodí potravinovej pyramídy a zároveň im siedmaci odpovedali na ich zvedavé otázky. Dozvedeli sa tak o rôznych skupinách potravín i to, ako si zostaviť zdravý denný jedálniček. Vyučovacia hodina mala veľký úspech. Prváci si z nej odniesli cenné poznatky a siedmaci si precvičili svoje prezentačné a pedagogické zručnosti. Obom zúčastneným stranám sa vyučovanie tak zapáčilo, že už teraz vymýšľajú, o ktorej téme by sa mohli učiť najbližšie.

            PaedDr. Lucia Hudecová

        • Deň matiek v ŠKD
          • Deň matiek v ŠKD

          •       Dňa 9. mája 2024 sa v telocvični našej školy konala akcia s názvom Zábavné podujatie s mamou. Deti so svojimi vychovávateľkami najskôr zaspievali pieseň venovanú mamičkám. Elsa Vencel predniesla báseň Moja mama vidí nebo. Po úvodnom programe mohla začať zábava.

            Mamičky spolu so svojimi deťmi postupne absolvovali všetky aktivity, ktoré si pre ne pripravili pani vychovávateľky. Mohli využiť svoju tvorivosť pri výrobe šperkov. Ďalšou aktivitou bola výroba srdiečok a ich zdobenie. Nasledovalo zdolávanie pohyblivých kameňov, triafanie lopty, zabávanie sa slamkou a iné aktivity. 

            Všetci sme prežili krásne a zábavné popoludnie. Tešíme sa na ďalšiu podobnú akciu.

            Mgr. Lenka Kováčová

        • Krásny úspech v literárno-výtvarnej súťaži Dúha
          • Krásny úspech v literárno-výtvarnej súťaži Dúha

          •     S úsmevom na tvári sa chceme podeliť o krásnu správu. V tomto školskom roku sa uskutočnil už 28. ročník celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaže Dúha. Tohtoročná súťaž sa niesla v duchu netradičných tém, ktoré deťom umožnili nielen OTVORIŤ DVERE do sveta svojej budúcnosti, ale vtiahli ich do ríše fantázie s názvom ZA ZRKADLOM.
                     Do súťaže sa zapojilo 2022 prác zo 439 škôl z celého Slovenska. Po náročnom hodnotení poroty, ktorá bola zložená z umeleckých profesionálov, teoretikov a pedagógov, bolo ocenených 94 diel vo všetkých kategóriách.

            Slávnostné vyhodnotenie sa konalo 2. mája 2024 v Starej Ľubovni. A práve tu sa môžeme pochváliť fantastickým úspechom. Žiačka Zara Drahošová z 1.b triedy získala krásne 3. miesto v II. kategórii. Okrem slávnostného vyhodnotenia si Zara užila aj nádherný kultúrny program, vernisáž v galérii Provinčný dom, recepciu a prehliadku Ľubovnianskeho hradu a skanzenu.

             Zarke srdečne gratulujeme k tomuto výsledku a prajeme jej veľa ďalších umeleckých úspechov. Súťaž Dúha opäť ukázala bohatstvo detskej fantázie a umenia. Tešíme sa na nasledujúce ročníky.

            PaedDr. Lucia Nízlová Tomajková

        • Park očami detí z Pribinky
          • Park očami detí z Pribinky

          •    Dňa 5. mája sa pred Poľovníckym zámkom v Topoľčiankach konal Ranžírung, ktorého súčasťou bolo aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže Park očami detí. Do tejto krásnej súťaže sa prvýkrát zapojili žiaci z výtvarného krúžku z Pribinky.
            Deti maľovali labute, rybník, jazierko, pávy a iné krásy parku v Topoľčiankach. Využili pritom rôzne výtvarné techniky ako monotypia, linoryt a iné kombinovanie techník. Porotu zaujali diela našich umelcov a spomedzi veľkého počtu výtvarných prác ocenili aj práce našich žiakov. Na slávnostné vyhodnotenie boli pozvaní Benita Beľová, 2.a, Tamara Šustáková, 6.a, Leonard Krajčovič, 7.a, ktorí si za svoje práce prevzali diplomy a zaujímavé ceny. Mladým výtvarníkom zo srdca gratulujeme a prajeme im ešte veľa umeleckých úspechov.

            PaedDr. Katarína Šustáková

        • CESTIČKA NA CHATU POD HVIEZDAMI
          • CESTIČKA NA CHATU POD HVIEZDAMI

          •     Spolok M. R. Štefánika so sídlom v Lučenci, Miestny odbor Matice slovenskej v Lučenci a Dom Matice slovenskej v Lučenci pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlásili už 11. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže MEMORIÁL MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA pod názvom Štefánikove cesty za poznaním – CESTIČKA NA CHATU POD HVIEZDAMI.
            Malí aj veľkí umelci maľovali chatu M. R. Štefánika pod Ďumbierom na hrebeni Nízkych Tatier, postavenú v nadmorskej výške 1740 m. n. m. Táto chata stále hrdo stojí a víta svojich návštevníkov útulnosťou, výhľadmi a výstupmi plnými dobrodružstva a krás. Deti svojimi obrázkami vzdali poctu prírodným krásam, nosičom, ktorí na svojich chrbtoch vynášajú do týchto výšok zásoby, ako aj velikánovi Štefánikovi, po ktorom je chata pomenovaná.
            Do tejto výtvarnej súťaže sme sa zapojili prvýkrát a hneď sme získali krásne umiestnenia. V prvej kategórii získala 1. miesto Sára Ondrejková, žiačka 3. b triedy. V druhej kategórii krásnu cenu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky získala Tamara Šustáková, žiačka 6. a triedy. Obom dievčatám srdečne gratulujeme a želáme im ešte veľa úspechov.
            PaedDr. Katarína Šustáková

        • Hviezdoslavov Kubín
          • Hviezdoslavov Kubín

          • Dňa 25. 4. 2024 sa v Kultúrnom dome v Nových Zámkoch konalo krajské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslav Kubín. Našu školu reprezentovali v I., II., III. kategórii poézie žiaci Elsa Vencel, Alexandra Sečkárová a Rastislav Szeredy.
            Elsa Vencel, žiačka 2.a triedy, recitovala prvýkrát na krajskom pódiu. Svojím prednesom poézie získala úžasné 3. miesto. Else srdečne gratulujeme. Všetkým žiakom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a želáme im ešte veľa úspechov v umeleckom prednese.

            PaedDr. Katarína Šustáková

        • Na prírode záleží
          • Na prírode záleží

          • Lesy sú pre nás nenahraditeľné a ľudia často zabúdajú, aké bohatstvo sa v nich ukrýva. Dňa 23. 4. 2024 si žiaci 2.a a 2.b triedy išli ich hodnotu pripomenúť.
            Na exkurzii počas konania II. regionálnych lesníckych dní v Topoľčiankach si vďaka lesným pedagógom hravou formou a zážitkovým učením priblížili význam lesníctva, poľovníctva a včelárstva. Svoju prácu im predviedli aj kynológovia, sokoliari a  jazdecká polícia.
            Počas tohto krásneho dňa stráveného v parku deti zistili, že aj v prírode platia pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať.
            Pamätajme si, že v lese sme vždy len na návšteve a podľa toho sa aj správajme.


            PaedDr. Katarína Šustáková, Mgr. Gabriela Horváthová

        • Deň Zeme očami detí z Pribinky
          • Deň Zeme očami detí z Pribinky

          • Pri príležitosti Dňa Zeme zorganizovalo mesto Zlaté Moravce aj v tomto školskom roku krásnu výtvarnú súťaž Deň Zeme očami detí.
            Žiaci materských a základných škôl rôznymi výtvarnými technikami vyjadrili, ako vnímajú našu planétu Zem. Maľovali zvieratá, rastliny, prechádzku prírodou.

            Obrázky boli jedinečné a odborná porota mala ťažkú úlohu vybrať tie naj. Z našej školy ocenila práce troch žiakov:
            Emma Čikkelová, 2.a
            Šimon Komžík, 2.a
            Alexandra Müllerová, 4.b
            Ocenení žiaci si diplomy a ceny prevzali na slávnostnom vyhodnotení súťaže v MsKS v Zlatých Moravciach. Víťazom srdečne gratulujeme a želáme im ešte veľa tvorivých úspechov.
             

            PaedDr. Katarína Šustáková

             

        • Biologická olympiáda
          • Biologická olympiáda

          • V Tesárskych Mlyňanoch sa 25.4.2024 konalo finálne kolo Biologickej olympiády pre kategóriu D. Súťaže sa zúčastnili žiaci zo základných škôl z celého okresu. Okresné kolo prebiehalo v dvoch častiach: teoreticko - praktickej a projektovej. V teoretickej časti museli súťažiaci preukázať svoje vedomosti z rôznych oblastí biológie. Praktická časť pozostávala z riešenia praktických úloh zameraných na pozorovanie a skúmanie. Súťažiaci museli preukázať nielen rozsiahle vedomosti, ale aj logické myslenie, analytické schopnosti a zručnosť pri práci s biologickým materiálom. V tejto kategórii sa Hana Pallyaová zo 6.a umiestnila na skvelom 4. mieste a Patrik Eliaš zo 7.b na 5. mieste. V projektovej časti získala 2. miesto Ela Šabíková zo 7.a. Blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy v oblasti biológie.

            PaedDr. Lucia Hudecová

        • Krajské finále Jazykového kvetu
          • Krajské finále Jazykového kvetu

          • Jazykový kvet je jazykovo-umelecká akreditovaná súťaž pre deti a mládež vo veku   od 4 do 19 rokov. Zameraná na  prednes a dramatizáciu v cudzích jazykoch a v slovenčine pre cudzincov. Súťaž sa realizuje od roku 2011 postupovým systémom od krajských semifinále, pokračuje krajskými finále a vrcholí celoslovenským kolom. Recitačná súťaž tohto charakteru je mimoriadne náročná pre všetkých zúčastnených, pretože žiaci recitujú v cudzom jazyku. Hodnotí sa nielen umelecká stránka prejavu, ale najmä jazyková, teda predovšetkým výslovnosť v cudzom jazyku.

            Dňa 23. apríla 2024 sa žiaci Pribinky zúčastnili tejto súťaže v  krajskom finále v Nitre prezenčnou formou. Výsledky sú nasledovné:

             

            • anglický jazyk

                   1. kategória, poézia-próza (bilingválna sekcia) – Armando Junior Caushi (3.a) – 1. miesto

            1. kategória, monodráma –  Lívia Kobesová (5.b) – 1. miesto

             

            • francúzsky jazyk

                  2. kategória, poézia-próza – Nela Malacká Bakayová (7.b) –  1. miesto

             

            Žiakom úprimne gratulujeme! Žiakom držíme palce v celoslovenskom kole súťaže. Vyučujúcim, ale i rodičom ďakujeme za náročnú prácu pri príprave týchto talentovaných detí.

            PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.

        • Slávik Slovenska na Pribinke
          • Slávik Slovenska na Pribinke

          • Dňa 24.4.2024 sa uskutočnilo školské kolo populárnej speváckej súťaže Slávik Slovenska. Mladí talentovaní speváci z celej školy predviedli svoje spevácke umenie a zabojovali o postup do okresného kola. Súťaž bola rozdelená do troch kategórií podľa veku súťažiacich. V každej kategórii zaspievali dve piesne. Jednu povinnú zo Spevníčka Slávik Slovenska 2024 a druhú podľa vlastného výberu. O víťazoch v každej kategórii rozhodla odborná porota zložená z pedagógov školy.

            Po náročnom rozhodovaní porota vyhlásila víťazov:

            I. kategória (1. - 3. ročník):

            1. miesto: Elsa Vencel z 2.a
            2. miesto: Emma Kováčová z 2.a

            II. kategória (4. - 6. ročník):

            1. miesto: Alexandra Sečkárová z 5.b
            2. miesto: Sofia Poliaková zo 6.b
            3. miesto: Armando Junior Caushi zo 4.a

            III. kategória (7. - 9. ročník):

            1. miesto: Carmen Kúseková z 8.b

            Špeciálna cena: Zara Bánová z 8.b

            Všetci súťažiaci predviedli skvelé výkony a zaslúžia si pochvalu za odvahu a snahu. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom kole. Okrem súťažných vystúpení nám na záver Zara Bánová zaspievala pieseň zo svojho operného repertoára. Školské kolo Slávika Slovenska bolo opäť krásnym podujatím, ktoré oslavuje krásu slovenského spevu a talent našich mladých spevákov.

            PaedDr. Lucia Hudecová

        • Pribinka na mobilite v Srbsku
          • Pribinka na mobilite v Srbsku

          •      

                   V dňoch 14.4.-19.4. 2024 desať detí sprevádzaných 3 pedagógmi Pribinky vycestovali na pracovnú cestu do Srbska. Mobilita sa uskutočnila v rámci projektu Erasmus +  Green Classroom (Zelená trieda). Partnerská škola Private Primary School Miroslav Mika Antic je situovaná v  meste Novi Sad v Srbsku.

                  Učitelia majú prostredníctvom tohto projektu spoznať prácu kolegov v zahraničí, rôzne  ekologické aktivity realizovateľné vo vonkajšom prostredí vo vybraných európskych krajinách. Žiaci majú vyskúšať výhody vyučovania vo vonkajšom prostredí. Pracovným jazykom bola  angličtina.

                   Pracovný program sa začal v pondelok 14.4.2024. Presunuli sme sa do partnerskej školy, kde nás srdečne uvítali. Učitelia nám pripravili ukážku vyučovacej hodiny biológie. Naši žiaci pracovali v zmiešaných skupinách s  mladšími žiakmi v partnerskej škole. Vyskúšali si rovesnícke učenie aj tútorstvo, s ktorým máme skúsenosti aj v našej škole. Spolupráca mladších a starších žiakov dopadla výborne, spoločne porovnávali rôzne typy rastlín a zvierat a triedili ich do kategórií.  Aktivít sa zúčastnili naše deti aj deti z partnerskej školy. Poobede sme absolvovali prehliadku mesta. Tam sme spoznali históriu a kultúru mesta Novi Sad.

                 V utorok sme prežili krásny slnečný deň v hlavnom meste Srbska, v Belehrade, ktoré nepochybne predstavuje jeden z najznámejších symbolov Srbska. Okrem prehliadky pamätihodností sme si vyskúšali hry realizovateľné so žiakmi v mestskom prostredí. Pochopili sme, že skutočná trieda nemá múry a životnými situáciami získavame najviac zručností a vedomostí.

                   V stredu sme v miestnom ekologickom centre diskutovali na tému ekologických aktivít vo vzdelávaní v tradičnej škole aj vo voľnočasových centrách. Vyskúšali sme si pútavé ekohry priamo v spomínanom centre aj v neďalekej kráľovskej záhrade . Hry boli poučné, a čo je najdôležitejšie, realizovateľné aj v našom školskom prostredí.

                   Vo štvrtok nás čakal bohatý program v škole. Mali sme hodinu fyziky zážitkovou metódou. Deti si vyskúšali aktivity vonku aj vnútri. V poobedňajších hodinách sme navštívili miestne múzeum.

                     V piatok sme sa rozlúčili s projektovým partnerom a plní zážitkov sme išli domov.

                  Výsledkom projektu sú skúsenosti v rôznych oblastiach, napr. jazykové skúsenosti, kultúrne zážitky, skúsenosti s vyučovaním vonku, v školskom aj v mestskom prostredí (park, ulica a pod.) a to aj za nepriaznivejšieho počasia. Potvrdilo sa nám, že pobyt vonku zlepšuje fyzický aj psychický stav detí. Vzhľadom k tomu, že témou projektu sú aktivity a hry vo vonkajšom prostredí, učitelia si v triedach pre nás pripravili ukážky rôznych vyučovacích hodín vnútri aj vonku. Dokázali, že aj počas horšieho počasia deti milujú pobyt vonku a  vedia sa pritom všeličo naučiť. Zistili sme, že pobyt vonku je pre nášho projektového partnera neodmysliteľnou súčasťou vzdelávacieho procesu, či už v čase prestávok alebo vyučovania samotného.

                  Ciele projektu, napr. výmena  pedagogických skúseností a metodických postupov s vyučovaním vonku, tímová práca i nadviazanie nových kontaktov s učiteľmi partnerských krajín, boli naplnené.

                Veríme, že okrem nezabudnuteľných zážitkov a nových kamarátstiev sme získali skúsenosti zo srbskej kultúry, ich pohostinnosti a srdečnosti. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí podali pomocnú ruku a pomohli pri organizácii mobility, hlavne  učiteľom a vedeniu školy. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, ktoré sa bude konať v máji v Severnom Macedónsku.

                 Projekt bol financovaný s podporou Európskej komisie. Tento článok reprezentuje výlučne názor autorky a komisia a ani národná agentúra nezodpovedajú za akékoľvek použitie informácií obsiahnutých v tomto článku. 

            PhDr. Gabriela Čásarová, PhD.

        • Vesmír očami detí 2024 v Nitre
          • Vesmír očami detí 2024 v Nitre


          •     Krajské osvetové stredisko v Nitre bolo 19. apríla 2024 dejiskom slávnostného vyhodnotenia okresného kola už 39. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže s názvom Vesmír očami detí. Súťaž sa teší veľkej popularite aj v našej škole, kde sa do nej s nadšením zapája množstvo šikovných detí. Tento rok sa ich tvorivosť a umelecký talent opäť potvrdili.

            Z celkového počtu viac ako 1000 prác z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce bolo ocenených takmer 50. Medzi ocenenými prácami nechýbali ani diela dvoch žiakov z našej školy:
            Andrej Žemberi z 1.b triedy zaujal porotu prácou s názvom Veselo vo vesmíre.
            Veronika Búryová zo 6.b triedy si vyslúžila uznanie za prácu s názvom Takto si bývame.

            Táto súťaž opäť raz poukázala na dôležitosť rozvíjania detskej kreativity a umeleckého cítenia. Umožňuje deťom vyjadriť svoju fantáziu a predstavy o vesmíre hravou a originálnou formou.  

            Obaja  žiaci postupujú so svojimi ocenenými prácami do celoslovenského kola súťaže. Srdečne im blahoželáme k úspechu a držíme palce v celoslovenskom kole!

            PaedDr. Lucia Nízlová Tomajková

        • Biblia očami detí z Pribinky
          • Biblia očami detí z Pribinky

          • Výtvarná súťaž Biblia očami detí sa organizuje každý rok ako súčasť Biblickej olympiády. Žiaci našej školy sa do nej pravidelne zapájajú. Súťaž je zameraná na originálne výtvarné zobrazenie vybranej biblickej udalosti. Cieľom súťaže je zaangažovať deti a mládež do vnímania a prežívania biblických dejín a privádzať ich k hlbšiemu poznávaniu Biblie. Deti a mladí maľovali svoj pohľad na štyri knihy Svätého písma – na tému Vytrvať vo viere.

            Zo 143 prác, ktoré odborná porota v krajskom kole hodnotila, naše žiačky dosiahli vo svojich kategóriách tieto krásne výsledky:

            1. miesto – Liliana Pavlová, 3.b
            1. miesto – Adela Šalingová, 6.b
            2. miesto – Hana Starovičová, 2.a
            2. miesto – Zuzana Szeredyová, 8.b

            Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy, oceneným žiačkam gratulujeme a želáme veľa šťastia v celoslovenskom kole.

            PaedDr. Katarína Šustáková

        • Krajské kolo OLYMPIJSKÉHO ODZNAKU VŠESTRANNOSTI ( OLOV )
          • Krajské kolo OLYMPIJSKÉHO ODZNAKU VŠESTRANNOSTI ( OLOV )

          •  

                         Aktuálny ročník Olympijského odznaku všestrannosti 2023/2024 ukončil sériu krajských kôl podujatím v Zlatých Moravciach 17. apríla 2024.

                          V Nitrianskom kraji sa zúčastnilo na OLOV 41 základných škôl a osemročných gymnázií.  Naša prvá účasť na Olympijskom odznaku všestrannosti nám priniesla krásne 10. miesto. Z každého ročníka sa zúčastnila jedna žiačka a jeden žiak.

            Zo šiesteho ročníka nás reprezentovali :  Ema Vlhová a Samuel Sečkár.

            Zo siedmeho ročníka:  Dorota Kobesová a Tomáš Tuhý.

            Z ôsmeho ročníka:  Laura Kostolániová a Samuel Ferenc.

            Z deviateho ročníka: Diana Čaládiková a Filip Belica.

                          Každý súťažiaci musel absolvovať kombináciu disciplín zameraných na rýchlosť, silu a vytrvalosť. Mladí olympionici súperili v člnkovom behu 10x5 m, skoku do diaľky znožmo z miesta.  Vytrvalosť preverilo švihadlo a to skokom znožmo za 1 minútu. Silovú vytrvalosť brušných svalov preverili ľah-sedy. Prekážková dráha bola kombináciou všestrannosti, rozhodol najlepší čas. Najlepšie družstvo z každého kraja postúpilo do finále. Od troch najlepších nás delili len sekundy.

                          Naši žiaci preukázali bojovnosť a veľké odhodlanie zvíťaziť. Do každej disciplíny vložili srdce a hrdo reprezentovali našu školu, za čo im ĎAKUJEME. 

                          Našim úspešným športovcom srdečne blahoželáme!

            PaedDr. Monika Páleník

        • Súťaž v hláskovaní v anglickom jazyku - Spelling Bee
          • Súťaž v hláskovaní v anglickom jazyku - Spelling Bee

          •  

            Hláskovanie v anglickom jazyku je veľmi obľúbené v zahraničí, najmä v anglofónnych krajinách.

            Súťaž Spelling Bee sa tento rok uskutočnila medzi žiakmi štvrtého až siedmeho ročníka. Vo štvrtok 11. apríla 2024 sa hláskovalo v šiestom a siedmom ročníku. Záujem o hláskovanie bol veľký, súťažilo 15 žiakov. Prvé miesto si vybojovala Daniela Hercegová zo 6.a triedy. Na druhom mieste skončili Nikol Končalová a Nela Malacká Bakayová (obe zo 7.b).  Tretie miesto si vyhláskoval Patrik Malý zo 7.b triedy.

            V piatok 12. apríla 2024 hláskovali štvrtáci s piatakmi. Súťaže sa v tento deň zúčastnilo až 26 žiakov. Po náročnom semifinále a finále ostalo osem najlepších súťažiacich, ktorí boli bezchybní. Títo všetci boli odmenení diplomami a sladkou drobnosťou. Zo štvrtého ročníka to boli Igor Korčok, Sofia Herdová, Michaela Korčok a Ela Šimkovičová. Medzi najúspešnejších piatakov v hláskovaní patria Natália Rajtárová, Denis Laktiš, Vitalij Panchishin a Kristína Tonková.

            Ďakujem všetkým, ktorí sa do tejto neľahkej súťaže zapojili. 😊

             

            Mgr. Ivona Gáliková 

        • Hurá von
          • Hurá von

          • Slniečko sa zobudilo,

            popreťahovalo kosti,

            cez mrak hlávku vystrčilo,

            zasmialo sa od radosti....

             

            Aj deti z 3.b triedy v piatok pošteklilo a vytiahlo ich svojimi lúčmi von do prírodnej triedy.

            Deti zažili matematiku v praxi. Skúsili si overiť a odhadnúť vzdialenosti nielen v tradičných mierach, ako je meter, ale aj v tých netradičných, ktorými sú stopy, lakte či kroky.

            Ďalšia hodina sa niesla v znamení vitamínov. Na pracovnom vyučovaní si pripravili chutný zeleninový šalát. A keďže bol nakrájaný vlastnými rukami, chutil všetkým. Aj tým, ktorí zeleninu až tak veľmi neobľubujú.

            Posledná hodina patrila čítaniu. Deti boli rozdelené do skupín. Usadili sa na lavičkách pod strechou nášho altánku, kde spoločnými silami opravili popletené rozprávky a príbehy. Všade bolo počuť veľa smiechu a dobrej nálady, pretože napríklad taká Červená čiapočka bola zrazu modrá. Babičke mamička pribalila do košíka kladivo a klince. Deti boli ale veľmi šikovné a dali všetko do poriadku. Každú rozprávku, každý príbeh prečítali ostatným presne tak, ako má byť.

            Prírodné prostredie a aktivity v ňom podnecujú detskú zvedavosť. Deti majú šancu objaviť svoj potenciál a schopnosti. Takéto prostredie im dáva energiu a inšpiráciu. Učenie vonku dáva šancu na efektívnejšie učenie, ale aj na dobrú atmosféru, ktorá je v škole taká potrebná! A preto v tom budeme rozhodne pokračovať ďalej.

            PaedDr. Marianna Škulová

        • Fotogaléria - slávnostný zápis do 1. ročníka 2024
          • Fotogaléria - slávnostný zápis do 1. ročníka 2024

          • ,,Škola nie je len miestom, kde sa deti učia, ale naozaj žijú." Freinet

                Dňa 10. apríla 2024 sa konal v našej škole slávnostný zápis budúcich prvákov. Okrem pracovných listov a pohovoru s pani učiteľkami 1. stupňa, boli pre budúcich žiakov pripravené aj zaujímavé úlohy. Nechýbala ani prehliadka interiéru i exteriéru školy, ktorá sa konala pod vedením žiakov školského parlamentu. V telocvični čakala na budúcich prváčikov dobrodružná cesta Pippi Dlhej Pančuchy. Putovanie touto cestou si pripravili žiaci všetkých tried 2. stupňa so svojimi triednymi učiteľmi. Na záver nemohol chýbať zápis do školskej kroniky a úsmev detí pred nástennou tabuľou, ktorú pripravili štvrtáci. A to, či sa nám podarilo vytvoriť špeciálny deň pre budúcich prváčikov, posúďte sami! Myslíme, že fotky hovoria za všetko.

        • Biologická olympiáda
          • Biologická olympiáda

          • Vo štvrtok 11.4.2024 sa v Nitre konalo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii E. Súťaže sa v odbornosti zoológia zúčastnila Tamara Šustáková zo 6.a triedy. Získala 1. miesto a postupuje do krajského kola. Táto kategória olympiády je veľmi zaujímavá, no i náročná. Žiaci sa učia spoznať 50 druhov živočíchov, ich miesta výskytu, vývin a mnoho ďalších dôležitých informácií. Musia zvládnuť aj vedecké názvy v latinčine a zaradenie organizmov do systematiky. Okrem toho predložiť zbierku 10 pozorovaných druhov. Tamarka sa na olympiádu pripravovala niekoľko mesiacov. Srdečne jej k zaslúženému úspechu blahoželáme a prajeme veľa šťastia na krajskom kole.

            PaedDr. Lucia Hudecová

        • Ďalšie matematické úspechy
          • Ďalšie matematické úspechy

          • V dňoch 9. a 10. apríla sa konalo v našej škole okresné kolo Pytagoriády pre tretí až ôsmy ročník. Podmienky účasti boli v tomto školskom roku veľmi prísne, takže sa ho mohli zúčastniť naozaj len najlepší z najlepších. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci 3. ročníka, traja žiaci 4. ročníka a dvaja žiaci 8. ročníka. Kto už riešil Pytagoriádu vie, že musí nielen správne vyriešiť dané príklady, ale tiež musí byť dostatočne rýchly, aby získal body aj za ušetrený čas. To všetko bez akýchkoľvek pomôcok.

            Preto veľká gratulácia patrí Jakubovi Gudiakovi zo 4.a triedy, ktorý sa umiestnil na 2. mieste v kategórii P4 a Rastislavovi Szeredymu z 8.b triedy za 1. miesto v kategórii P8.

            Všetkým žiakom patrí náš obdiv a vďaka za to, že počítajú, súťažia a reprezentujú našu školu.

            Mgr. Alena Merčiaková